architektúra a krajina

SK | EN

SmeSme malý, ale dynamický
architekti,ateliér so zameraním na prieniky
bodka.architektúry a krajinného dizajnu.
 

Náš tím.

person1

Filip

Trajteľ

person2

Jakub

Budaj

person3

Martin

Malachovský

person4

Zuzka

Jakubová

späť na tím

Filip

Trajteľ

Moje uvažovanie o svete a architektúre je ovplyvnené tradíciou, ľudovou architektúrou a históriou. Štúdium na univerzite mi umožnilo nahliadnuť hlbšie do rôznych oblastí, ale tým, že považujem dejiny za dôležitú súčasť prítomnosti, rozhodol som sa zamerať na obnovu, znovuzrodenie, uchovanie a záchranu architektonických pamiatok, pričom sa snažím vytvarať harmóniu medzi starým a novým. Rešpektujem historické hodnoty, ale zároveň priznávam nové zásahy.

Jakub

Budaj

Cyklistika mestom a prírodou ma priviedla k zachytávaniu unikátnych momentov vystrihnutých z reality, ktoré sa snažím zvečniť prostredníctvom fotografie. Takto som sa dostal k architektúre, na ktorej obdivujem spôsob vytvárania rôznych atmosfér. V tomto sú pre mňa veľkým inšpiračným zdrojom industriálne stavby spájajúce možnosť pretvárania a oživovania novej funkcie. Vyžarujú dojem útulnosti. Nálady, ktoré nachádzam v exteriérI sa snažím pretaviť do interiéru, a tým vytváram harmonický celok. Takúto rovnováhu sa snažím zachovať aj medzi požiadavkami užívateľa a autorským rukopisom, čím poskytnem klientovi pocit vlastného, ale jedinečného.

Martin

Malachovský

Často ma fascinuje spôsob, akým sa krajina mení pod vplyvom prirodzených procesov, je formovaná vodou i svetlom. Premýšľam o dôležitosti prepojenia našej spoločnosti s prostredím, o súznení premenlivej prírody s miestami pretvorenými človekom... spomínam na školské rána, cesty bicyklom po asfaltke lemovanej májovými trávami... Vnímal som detaily, ktoré neskôr ovplyvnili moju tvorbu, moje zmýšľanie. Pri navrhovaní sôch či architektúry často vychádzam z esencie miesta a jeho špecifickej atmosféry, pričom nezabúdam na vytvorenie celkovej harmónie. Miestami ale túto zásadu rád porušujem.

Zuzka

Jakubová

Považujem sa za skrytého inovátora, snívajúceho o nápadoch, ktoré sú na prvý pohľad neuskutočniteľné. Ale keď vidím, že veci majú zmysel idem do toho naplno a snažím sa ich dotiahnuť do konca. Keďže rada spájam protichodné svety, okrem snenia a vymýšľania som veľký pragmatik, a preto sa podieľam na usmerňovaní tímovej práce a jej rozvíjaní správnym smerom. Zároveň prepočítavam, analyzujem, hľadám podstatu, ktorú používam ako východisko pre ďalšie postupy. Rozhodne som detailistka, vnímajúca maličkosti nielen vo svete čísel.

Fakturačné
údaje.

BC. ZUZANA JAKUBOVÁ


BOĽKOVCE 163


984 01 BOĽKOVCE


IČO: 51 185 768


DIČ: 1085706567


Socializujme
sa.

Napíš nám. Budeme radi. Fakt.